خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

مفتون امینی، شاعر پیشکسوت گواهینامه درجه یک هنری خود را از سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و

  اعطای گواهینامه درجه یک هنری به مفتون امینی (شاهین‌دژ )

  مفتون امینی

  مفتون امینی، شاعر پیشکسوت گواهینامه درجه یک هنری خود را از سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

  به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، یدالله امینی، متخلص به «مفتون» و مشهور به «مفتون امینی» متولد ۱۳۰۵ در آذربایجان غربی است که امروز (یکشنبه 31 مرداد) گواهینامه درجه یک هنری در رشته شعر را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کرد.
  بر اساس این خبر، وی که در سال 1328 از دانشکده حقوق تهران فارغ‌التحصیل شده است، 31 سال در وزارت دادگستری خدمت کرده و در سال 1350 به دلیل سیاسی بودن شعرهایش از سمت قضایی برکنار شد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی، دوباره به کار خود بازگشت.  
  دوران اصلی شاعری مفتون امینی، پس از بازنشستگی در اواخر سال 1359 آغاز شد، اما شعرهای او در اغلب مجلات و روزنامه‌های معتبر 60 سال اخیر انتشار یافته و علاوه بر شعر فارسی، شعر ترکی هم سروده است.
  دریاچه (1336)، کولاک (1344)، انارستان (1346)، عاشقلی کروان (1358)، فصل پنهان (1370)، یک تاکستان احتمال (1376)،‌ سپیدخوانی روز (1378)،‌ عصرانه در باغ رصدخانه (1383) و بومرنگ (1384) تنها بخشی از آثار این شاعر 90 ساله است.
  شورای عالی انقلاب فرهنگی در این گواهینامه آورده است که اعطای این گواهی با تایید شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور صورت گرفته است.
  مفتون امینی در این دیدار که در محل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان با حضور سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی و جواد محقق، معاون وی در امور شعر برگزار شد، به بیان خاطرات شیرین خود از نیم قرن شاعری و فعالیت در فضای ادبی کشور پرداخت.

   

   

  منبع : بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان


  این مطلب تا کنون 8 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : گواهینامه ,فرهنگی ,بنیاد ,داستانی ,مفتون ,ادبیات ,ادبیات داستانی ,گواهینامه درجه ,شورای عالی ,عالی انقلاب ,داستانی ایرانیان ,ادبیات داستانی ایرانیان ,عالی انقلاب فرهنگی ,صالحی، معاون فرهنگی ,سیدعباس صالحی، معاون ,
  مفتون امینی، شاعر پیشکسوت گواهینامه درجه یک هنری خود را از سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده